Školní parlament ZŠ Provaznická



DEN NARUBY

Školní parlament připravil na 12. března „Den naruby“. Žáci se vžili do role učitelů a učitelé naopak zasedli do lavic. Děti se snažily zaujmout své spolužáky zajímavými aktivitami, naučit je něco nového, ale hlavně měly příležitost si vyzkoušet náročné učitelské povolání. Tam, kde si děti netroufly, pomohli starší kamarádi. Rozhodli jsme se touto cestou poděkovat všem učitelům za jejich práci a trpělivost.
 
 
 

Valentýnská pošta

Ve čtvrtek 14. května se dočkali žáci valentýnské pošty. Školní parlament zprostředkoval předání přáníček, které mohli žáci napsat na připravená srdíčka.
 
 
 

Charitativní sbírka

V minulých dnech vyhlásil školní parlament vánoční charitativní sbírku. Organizace se ujali žáci 8. A. Po celý týden od 10. do 14. prosince jste přinášeli oblečení, obuv, kabelky nebo hračky pro dobročinný obchod Moment. Podpořili jste tak neziskové organizace Mobilní hospic Ondrášek, Kola pro Afriku, Žebřík nebo Save Elephants.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří se do akce zapojili. Velmi si vážíme toho, že jste v tomto svátečním čase mysleli na druhé.

 

Mikulášská nadílka

Dne 6. prosince 2018 navštívil naši školu Mikuláš se svojí družinou andílků a čertů. Atmosféra ve škole se dala od rána krájet. Bude čert vědět, že jsem zlobil, že nenosím úkoly a občas si taky nevyčistím zoubky? A ví andílek, že se každý den pilně učím a připravuji do školy?  Věděli to. Andílci odměnili děti sladkostí a čerti sazemi poznamenali ty, kteří byli zapsáni na čertovském seznamu. Zlobivci slíbili, že se polepší, a všichni společně Mikulášovi a jeho družině zazpívali písničku.

 

HALLOWEEN

Dne 1. listopadu pořádal školní parlament  na naší škole „Halloweenský den“. Žáci mohli přijít v různých strašidelných maskách a soutěžit o nejlepší masku celé školy. Kluci a holky z 9. A a 7. AB si připravili zábavný  program pro všechny třídy na I. stupni. Seznámili mladší kamarády s tradicemi tohoto svátku, naučili je anglická halloweenská slovíčka a společně si zahráli různé hry. Soutěže o „Nejhezčí halloweenskou masku“ se  zúčastnili výherci třídních kol. Na třetím místě skončila Nela Kukanová ze 4. A, druhé místo obsadil Honza Němec z 1. A a absolutním vítězem se stal Samuel Hořín z 5. C. Na druhém stupni se na třetím místě umístila Sára Hradilová z 9. A, na druhém Klára Mateřánková ze 7. A a nejlepší masku měla Sabrina Špičková ze 7. A.