Školní parlament ZŠ ProvaznickáMáme rádi zvířata

Den bláznivých účesů

Ve čtvrtek 8. března proběhl na naší škole Den bláznivých účesů. A žáci si dali opravdu záležet. Ve vlasech se objevily různé ozdoby, bonbóny, ptačí hnízda, muffiny … Vlasy se splétaly, vyčesávaly, barvily … Každá třída mohla vyslat toho nejlepšího do soutěže o nejoriginálnější účes. Porota složená ze zástupců učitelů i žáků to neměla lehké. A jak to dopadlo? Na třetím místě se umístil Štěpán Húsek z 2. B, druhé místo obsadila Vendula Břusková z 6. A a nejoriginálnější účes měla Nela Pukanová ze 3. A. Gratulujeme a věříme, že si den všichni užili. Podívejte se, jak nám to slušelo!

 

Soutěž o nejhezčí vánoční stromeček

Školní soutěže o nejhezčí vánoční stromeček se zúčastnily všechny třídy naší školy. Zástupci tříd to při hodnocení neměli vůbec lehké. A jak to dopadlo?
Na třetím místě skončila třída 8. B , na druhém místě se umístila třída 9. A a nejhezčí stromeček má letos třída 3. B . Všem gratulujeme!
Školní parlament přeje všem učitelům a žákům krásné prožití vánočních svátků a v novém roce 2018 hodně zdraví a pohody.

 

Mikulášská nadílka

Dne 6. 12. 2017 se děti opět dočkaly návštěvy Mikuláše se svojí družinou andílků a čertů. Mikuláš zkontroloval, jak se žáci pilně učí, poslouchají učitele a chovají hezky ke svým spolužákům. Andílci odměnili všechny děti sladkostí, dvojnásobně ty z „nebeského seznamu“. Pekelníci naopak potrápili zlobivce z „černé listiny“ V některé třídě měli práce méně, v jiné zase více. A slibovalo se všude. No tak uvidíme!
 

Soutěž „Gamer“

Školní parlament připravil svoji první akci pro nadšence počítačových her. Žáci 9. A Matěj Vyplel a Matyáš Zajac vypracovali kvízové otázky o znalostech počítačových her, video ukázky a on-line test o nejhranější hře zúčastněných žáků. Následovala diskuse, prezentace trailerů a vzájemné rady a doporučení. A kdo získal titul „Gamer“? Na třetím místě se umístil Andreas Novák ze 7. A, druhé místo obsadil Sebastián Vosol z 6. A a první příčka patří Richardu Markovi z 6. A. Na všechny čekala sladká odměna a ti nejlepší navíc dostali od organizátorů Matěje a Matyáše jako dárek on-line hru.