Školní parlament ZŠ ProvaznickáProvaznická má talent

Dne 27. června  se uskutečnila akce školního parlamentu „Provaznická má talent“. Do soutěže se přihlásilo 55 dětí z 1. až 9. tříd. Žáci tak mohli shlédnout pěvecká, taneční, hudební nebo  sportovní vystoupení. Nechyběl ani kouzelník. Výkony hodnotili zástupci jednotlivých tříd. Všichni se výborně bavili a ocenili talent svých spolužáků. A jak to dopadlo?

V první kategorii žáků 1. až 3. ročníků zvítězila Marie Siváková z 2. A, na druhém místě se umístila Agáta Gorčíková z 2. B a Veronika Krásná z 1. C, třetí místo obsadila Barbora Pechlátová z 3. B.

V druhé kategorii žáků 4. až 9. ročníků zvítězily Eliška Žemborská a Adélka Jurkechová

z 5. A, druhé místo získali Lukáš Zemánek z 6. B a děvčata z 9. A a B – Petra Horváthová, Sára Kovářová, Klára Willertová, Tereza Bartošová, Nikola Foitziková, Melanie Köverová, Nikola Papcúnová a Natálie Lukačovičová, a třetí místo obsadily Klára Mateřánková, Eva Koláriková, Saša Kalabzová a Sofie Gawlíková. Všem gratulujeme!

 

DEN NARUBY

Školní parlament připravil na 31. března „Den naruby“. Žáci se vžili do role učitelů a učitelé naopak zasedli do lavic. Děti se snažily zaujmout své spolužáky zajímavými aktivitami, naučit je něco nového, ale hlavně měly příležitost si vyzkoušet náročné učitelské povolání. Tam, kde si děti netroufly, pomohli starší kamarádi. Rozhodli jsme se touto cestou poděkovat všem učitelům za jejich práci a trpělivost.

 

 

Barevný den

Ve čtvrtek 21. ledna se do školy vrátil oblíbený Barevný den. Zástupci tříd ve školním parlamentu rozhodli, že se žáci 1. stupně obléknou do modré barvy a žáci 2. stupně se pokusí sladit v barvě růžové. Modrásci to zvládli na výbornou, na druhém stupni byla nejlepší 6. A. Podívejte se jak nám to slušelo!

 

Soutěž o nejhezčí vánoční stromeček

I letos školní parlament vyhlásil soutěž o nejhezčí vánoční stromeček. Zúčastnilo se jí třináct tříd I. stupně. Zástupci jednotlivých tříd bodovali originalitu, nápaditost a celkový dojem nazdobených vánočních stromečků. A jak to dopadlo? Na třetím místě skončila třída 2. C, na druhém místě se umístila třída 1. B a nejhezčí stromeček má letos třída 4. A. Děkujeme zúčastněným třídám a výhercům gratulujeme. Školní parlament všem přeje veselé Vánoce a šťastný nový rok 2016.

Mikulášská nadílka

Dne 7. 12. 2015 navštívil naši školu Mikuláš se svojí družinou andílků a čertů. Atmosféra ve škole se dala od rána krájet. Všichni tušili, že velký den přijde právě dnes. Bude čert vědět, že jsem zlobil, že nenosím úkoly a občas si taky nevyčistím zoubky? A ví andílek, že se každý den pilně učím a připravuji do školy?  Věděli to. V každé třídě pronesl Mikuláš pár slov, andílci rozdali drobnou sladkost a čerti sazemi poznamenali ty, kteří byli zapsáni na čertovském seznamu. Zlobivci slíbili, že se polepší a všichni společně Mikulášovi a jeho družině zazpívali písničku.

Velký dík patří žákům 9. A a B!

Halloweenská párty

První akcí školního parlamentu byla Halloweenská párty pro žáky druhého až čtvrtého ročníku. Holky a kluci z druhého stupně si pro ně připravili odpoledne plné soutěží a her. Děti přišly na párty v nádherných kostýmech. Mohli jsme obdivovat masky čarodějnic, čertů, duchů, netopýrů nebo  kostlivců. Žáci plnili různé úkoly – poznávali skryté předměty, skládali halloweenská slova a obrázky, vytvářeli mumii, strouhali jablíčka, prolézali pavučinu, hledali a skládali  ukrytá slova. Proběhla soutěž o nejzajímavěji nakreslenou dýni a samozřejmě byly vyhlášeny a odměněny nejlepší masky. Bylo těžké rozhodnout, který kostým je nejhezčí. Párty proto vyvrcholila módní přehlídkou všech strašidelných postaviček. Odpoledne se všem moc líbilo a starší kamarádi měli radost, že pobavili své mladší spolužáky.