Školní parlament ZŠ ProvaznickáMáme rádi zvířata

Výstava domácích mazlíčků

Na konec školního roku si školní parlament připravil výstavu domácích mazlíčků s názvem Máme rádi zvířata. V učebně výtvarné výchovy vystavovali žáci své křečky, morčata, myšky, králíky, želvy, šneky, ježka, rybičky, ale i pejska. Postupně si zvířátka prohlédli žáci všech tříd. Proběhla soutěž o nejhezčí zvířátko. Největší počet hlasů a vítězem se stal pes Ax od Leonky Vrlové z 8. A, na druhém místě byl ježek Debvík Saši Szurcové ze 4. A a na třetím místě se umístil králík Zlatík Filipa Doubravy z 6. A. Akce se velmi povedla a všem se líbila.


 

Den naruby

Školní parlament připravil na 25. března „Den naruby“. Žáci I. stupně si mohli vyzkoušet práci učitelů a učitelé naopak zasedli do lavic. Děti se snažili zaujmout své spolužáky zajímavými aktivitami, naučit je něco nového, ale hlavně měli příležitost si vyzkoušet náročné učitelské povolání. Tam, kde si děti netroufli, pomohli starší kamarádi z 6. až 9. tříd. Rozhodli jsme se touto cestou poděkovat všem učitelům za jejich práci a trpělivost.
 

Barevný den

Ve středu 11. února proběhl ve škole již tradiční "Barevný den", kterého se zúčastnily všechny třídy. Tentokrát si mohla třída sama vybrat svoji barvu. Nejčastěji to byla modrá, černá nebo šedá. Zástupci školního parlamentu zjišťovali, kolik žáků se zapojilo do akce a získalo tak body pro svoji třídu. Šest tříd to dokázalo na sto procent: 1. A, 1. B, 2. B, 4. A, 4. B a 7. A. Gratulujeme!

Soutěž o nejhezčí vánoční stromeček

I letos jsme vyhlásili soutěž o nejhezčí vánoční stromeček. Zúčastnilo se jí osmnáct tříd naší školy. Zástupci jednotlivých tříd bodovali originalitu, nápaditost a celkový dojem nazdobených vánočních stromečků. Na třetím místě skončili dvě třídy 9. B a 2. B, na druhém místě se umístila třída 1. B a nejhezčí stromeček má letos třída 3. A.  Vítěze jsme odměnili sladkou odměnou, ale ocenění si zaslouží určitě všichni žáci, kteří se podíleli na zdobení třídních stromečků.

3. A

1. B

2. B

9. B

Charitativní sbírka "Vánoce patří dětem"

 

V prosincových dnech vyhlásil Školní parlament charitativní sbírku na pomoc dětem, které vyrůstají bez rodičů v "Klokáncích". Konkrétně naše sbírka poputuje do Klokánku v Dolním Benešově.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem třídám, které se do akce zapojily, konkrétně žákům 1. A, 2. B, 3. A, 3. B, 4. A, 4. B, 6. A, 6. B, 7. A, 7. B, 8. A, 8. B, a 9. B. Velmi si vážíme toho, že jste mysleli na děti, které potřebují vaši pomoc. Věříme, že vaše dárky dětem udělají pod stromečkem velkou radost.


 

Mikulášská nadílka

 

Rok se sešel s rokem a už tu byl zase Mikuláš. V nových kostýmech se představili Dominik, Matěj, Vašek, Denisa, Jarka a Melisa z 9. B. Letos svou cestu začali v mateřské školce Šponarova, kde na ně čekaly třídy plné malých čertíků. Ve škole pak obešli všechny třídy od „jedničky“ až po „devítku“. Všude se našlo pár zlobivců, které čerti trošku pozlobili. Mikuláš dětem promluvil do duše a andílci je odměnili malou sladkostí.


 

Soutěž "Harry Potter"

Na čtvrtek 27. 11. 2014 připravil Školní parlament soutěž pro všechny nadšence knih a filmů o Harry Potterovi. Nejdříve si žáci ověřili své znalosti ve vědomostním testu. Potom poznávali jména postav podle civilních obrázků herců a názvy jednotlivých knih z úryvků textů. Na závěr si připomněli  kouzla oblíbených mladých čarodějů. Odpoledne zpříjemnily také ukázky z jednotlivých filmů.